Narodowe Czytanie „Quo Vadis”

Opublikowano: poniedziałek, 12, wrzesień 2016

Sobotnie przedpołudnie, 3 września, siedmioro uczniów naszej szkoły spędziło w amfiteatrze Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, gdzie odbywało się Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja rozpoczęła się od krótkiego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki”. Wśród muzyków dostrzegliśmy znajome twarze . Następnie w pięknej starożytnej scenografii można było posłuchać w wykonaniu zaproszonych gości fragmentów tego wielkiego dzieła Sienkiewicza. Dla najmłodszych uczestników spotkania zorganizowano także konkurs plastyczny pt. Czytanie. Naszych uczniów nie trzeba zachęcać do udziału w nim. Stworzyli naprawdę ciekawe prace i wszyscy wrócili do domu z nagrodami.

narodowe czytanie 7 20160912 2050416998