Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam

Opublikowano: sobota, 12, listopad 2016

Drugie zadanie konkursowe - RYWALIZACJA NA OBRAZY

Jak wziąć udział w konkursie?

Przygotuj pracę plastyczną dowolną techniką na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy do 30 listopada. Pamiętaj, że praca powinna być wykonana bez użycia nowych technologii.

1. Wyobraź sobie, że napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.
  2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole. Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:
  •  chronię swoje dane w sieci.
  • nie ufam osobom poznanym w internecie.
  • dbam o wizerunek w online.
  • nie hejtuję, szanuję innych internautów
  • kontroluję czas spędzony w internecie.
  • korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
  • nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
  • mówię rodzicom i naczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.

3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Jak oceniamy prace w etapie szkolnym oraz ogólnopolskim?

1. W Zadaniach konkursowych uczniowie przygotowują prace indywidualnie.
  2. W ramach Zadania konkursowego uczeń może zgłosić tylko jedną pracę, na jeden wybrany temat.
  3. Zwycięzca może otrzymać tylko jedną nagrodę.
  4. Kryteria oceny prac na etapie szkolnym, jak i ogólnopolskim to:
  • zgodność pracy z tematem Zadania (wartości edukacyjne pracy dotyczące zagadnień bezpieczeństwa online),
  • oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu,
  • walory plastyczne i innowacyjne.

W każdym zadaniu konkursowym nagradzamy 10 najlepszych prac wśród uczniów klas I-III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI. Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!