Konferencja naukowa "Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu"

Opublikowano: piątek, 27, październik 2017

W dniu 27 października 2017 r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły, wzięli udział w konferencji inaugurującej ogólnopolski projekt "Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu", który powstał z myślą o edukacji i propagowaniu postaw propaństwowych- patriotycznych. W Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego wysłuchaliśmy wystąpień znakomitych prelegentów. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek odniósł się do kształtowania postaw obywatelskich w poczuciu wspólnotowej odpowiedzialności za państwo. Obecny na konferencji doradca Prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz poświęcił swój wykład zagadnieniu tożsamości facebookowej i narodowej. Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk zwróciła zaś uwagę na rolę państwowych instytucji edukacyjnych w kształtowaniu poczucia państwowości. Profesor Mieczysław Ryba wygłosił referat „Młodzież a życie polityczne w Polsce”. Natomiast dr hab. Tomasz Panfil z Oddziałowego Biura Edukacji IPN w Lublinie odniósł się do relacji między historią, teraźniejszością i przyszłością, zwracając uwagę na nasze polskie obowiązki.

IMG 8636 Copy

IMG 8637 Copy