W teatrze i na szlaku Niepodległości

Opublikowano: wtorek, 23, październik 2018

w lublinie 2018 20 20181023 1232992563

17 października uczniowie klas VI- VIII wyjechali do Lublina, aby w stolicy województwa zrealizować kilka treści z podstawy programowej. Na początek spektakl „ Zemsta” w Teatrze Kameralnym. Dla ósmoklasistów to przyjemne powtórzenie, a dla ich młodszych kolegów- wprowadzenie w klimat i tematykę lektury, którą wkrótce trzeba będzie przeczytać. Wizyta w teatrze pozwala też uporządkować wiedzę na temat środków wyrazu tej dziedziny sztuki i umożliwia oderwanie się od szarej codzienności. Nie wspominamy o uczeniu zasad właściwego zachowania w tym miejscu, bo nasi uczniowie od dawna je znają i pięknie nas reprezentują.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała, bo zbliżała się pora obiadu w naszej szkole. Ku radości dzieci/ młodzieży odwiedziliśmy pewien punkt gastronomiczny, żeby się posilić, bo czekał nas spacer Szlakiem Niepodległości wpisujący się w szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Z ulubionym przewodnikiem, panem Krzysztofem, z ulubionego biura podróży wyruszyliśmy na spotkanie z historią, które rozpoczęło się na dziedzińcu KUL-u, przed pomnikiem patrona tej uczelni- Św. Jana Pawła II. Poprzedniego dnia w szkole obchodziliśmy Dzień Papieski, więc wszystko pięknie się układało. Maszerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, przystając, aby posłuchać ciekawych opowieści przewodnika lub odpowiedzieć na rzucane czasem pytania. Dużą porcję wiadomości otrzymaliśmy na Placu Litewskim, przy pomniku Józefa Piłsudskiego, a także wśród kamieniczek Starego Miasta. Wędrówkę zakończyliśmy na Placu Zamkowym, brawami dziękując za ciekawą lekcję historii.

Wyjazd z Lublina nie był już taki sprawny, korki dały o sobie znać. Dotarliśmy trochę spóźnieni, ale zadowoleni, bo wycieczka była udana, pogoda piękna, a uczniowie zdyscyplinowani i odpowiedzialni. Czegóż chcieć więcej?

Opiekunki

Ewa Baran