Międzyszkolny Konkurs

MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY

O KULTURZE ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA

WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

który odbędzie się 17 maja 2019 r.

flaga.jpg

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY

O KULTURZE ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA

WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

1. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KULTURZE ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ adresowany jest douczniów klas V - VIII szkół podstawowych.

2. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej a koordynatorem z ramienia szkoły – Katarzyna Dalmata, nauczyciel języka angielskiego.

3. Cele konkursu:

• rozwijanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim,
  • wdrażanie uczniów do samodoskonalenia i poszerzania wiedzy dotyczącej kultury krajów anglojęzycznych,
  • kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach (Internet, prasa, książki, encyklopedie, programy komputerowe)
  • zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego poprzez głębsze poznanie historii, geografii, kultury oraz zwyczajów Wielkiej Brytanii.

4. Warunki uczestnictwa:

• Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszeniowej z imionami i nazwiskami uczestników (załącznik nr 1) oraz oświadczenia rodziców/opiekunów o wyrażeniu zgody na udział ucznia w konkursie (załącznik nr 2). Kartę należy wysłać na adres e-mail opiekuna konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 maja 2019

5. Organizacja konkursu:

• Konkurs polega na napisaniu testu dotyczącego zagadnień z kultury Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (załącznik nr 3).
  • Test pisany jest w szkole uczestnika. Zostanie on dostarczony pocztą lub osobiście przez opiekuna konkursu. Po napisaniu testu, prace zostaną przekazane organizatorowi (pocztą lub osobiście).
  • Czas trwania testu to 45 minut. Konkurs przeprowadzony będzie w języku angielskim. Polecenia do zadań podane będą w języku polskim.
  • Typy zadań, jakie mogą pojawić się na teście to: zadania wielokrotnego wyboru, dopasowywanie, podpisywanie obrazków, uzupełnianie luk w zdaniach, zadania typu prawda/fałsz.

6. Kryteria oceny prac:

Komisja konkursowa oceniając prace uczniów weźmie pod uwagę następujące kryteria:

• poprawność merytoryczną,
  • poprawność pisowni.

7. Konkurs odbędzie się w dniu 17 maja

8. Wyniki konkursu zostaną przesłane pocztą elektroniczną do szkół dnia 21maja 2019 r. oraz zamieszczone na stronie internetowej szkoły .

9. Nagrody:

• przewiduje się przyznanie nagród za I, II i III miejsce.

Wszystkie informacje o konkursie dostępne są również na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. F. Lebiedy w Starej Wsi Drugiej: www.starawies2.szkola.pl.

Szczegółowych informacji udziela organizator konkursu:

Katarzyna Dalmata – nauczyciel języka angielskiego

załączniki:

Zagadnienia konkursowe

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!