EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2019

Opublikowano: poniedziałek, 21, październik 2019

Od kilku lat obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W bieżącym roku szkolnym organizacją tego ciekawego wydarzenia zajęła się klasa ósma w ramach zajęć kreatywnych. Najstarsi uczniowie starali się zachęcić do nauki zarówno kolegów z klas IV-VII, jak i najmłodszych z klas I-III.

3 października uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek dotyczących różnorodnych języków, nauczyć się liczyć po hiszpańsku, rosyjsku i francusku czy też spróbować swoich sił w angielskich łamańcach językowych. Dużo emocji wzbudziły zadania konkursowe podczas quizu – zawodnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą krajów europejskich, dopasować słowa do języków, w których zostały one napisane i rozpoznać języki piosenek z Eurowizji Junior. Najlepsi okazali się reprezentanci klasy VI – Konrad, Artur i Krzyś.

Dzień później, 4 października młodsi również aktywnie brali udział w zaproponowanych przez ósmoklasistów zadaniach. Wysłuchali powitań w różnych językach oraz piosenki „Mam tę moc” w 10 językach, uczyli się ciekawych słów, liczenia oraz zaśpiewali piosenkę „Hello to All the Children of the World”.

Wydarzenia te utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że nauka języków przynosi wiele korzyści i że naprawdę warto się ich uczyć.