Narodowe Czytanie 2021

Opublikowano: środa, 15, wrzesień 2021

nar czyt2

14 września - już po raz kolejny- nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

,,Moralność pani Dulskiej” G.Zapolskiej to,  jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków, utwór wyjątkowy, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Utwór, w którym odnajdujemy komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci, wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

Fragmenty tego dzieła zaprezentowali nam uczniowie klasy siódmej i nauczyciele. Piękna dekoracja, kolorowe kapelusze i rekwizyty pozwoliły nam, choć na chwilkę, przenieść się w świat kamieniczki Anieli Dulskiej- głównej bohaterki utworu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym spotkaniu z literaturą.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

nar czyt3

nar czyt1