V ROCZNICA NADANIA IMIENIA SZKOLE

Opublikowano: wtorek, 27, wrzesień 2022

rocznica patrona1

22 września jest dla całej społeczności szkolnej dniem szczególnym. W czwartek obchodziliśmy 5. rocznicę nadania naszej szkole imienia Franciszka Lebiedy, a tym samym świętowaliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele mogli wziąć udział
w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym oraz apelu w szkole, podczas którego szóstoklasiści przybliżyli sylwetkę Patrona, opowiedzieli kim był, czym się zajmował i czym interesował. Zgromadzeni obejrzeli prezentację o Panu Lebiedzie oraz pokaz zdjęć ze wspomnieniami z uroczystości nadania imienia szkole 22 września 2017r. Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim  absolwentka Wiktoria Chawryło, która przekazała naszkicowany portret Patrona. Szkic został odsłonięty podczas apelu a teraz dumnie zdobi ścianę naszej szkoły.