Konkurs: Kobiety Polskiej Niepodległości

Opublikowano: poniedziałek, 01, październik 2018

konkurs_kobiety_P_N.png

Cele:

• Przybliżenie sylwetek kobiet, które zapisały się w historii ojczyzny na przestrzeni jej dziejów.
  • Prezentacja osiągnięć sławnych Polek.
  • Wskazanie wartości, które pielęgnowały, przekazywały kolejnym pokoleniom i współczesnym sobie.
  • Rozwijanie kreatywności, umiejętności wyszukiwania i selekcji informacji oraz doskonalenie warsztatu pisarskiego.

REGULAMIN

1. Adresatami konkursu są uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Bychawa.

2.  Konkurs organizowany jest w kategorii indywidualnej.

3. Zadaniem uczestnika konkursu będzie wykonanie plakatu (min.50x70 ) prezentującego sylwetkę zasłużonej Polki.

4.  Praca powinna zawierać elementy tekstowe i graficzne (ilustracje/zdjęcia/rysunki).

5.  Plakat z dołączonym formularzem zgłoszenia  należy dostarczyć organizatorowi  konkursu do 26 października 2018 r.

Adres: Szkoła Podstawowa im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej

Stara Wieś Druga 56

23-100 Bychawa

6. Jury może przyznać:

• trzy miejsca (I, II, III)
  • wyróżnienia

7.  Komisja konkursowa powołana przez organizatora ocenia:

• trafność wyboru prezentowanej postaci oraz właściwy wybór najistotniejszy informacji na jej temat
  • poprawność stylistyczną i językową oraz zgodność pracy z tematem i określoną w regulaminie formą
  • oryginalność pracy plastycznej (pomysł, wykonanie), walory artystyczne (kompozycja, gama kolorystyczna, sposób wykonania, dobór środków plastycznych)
  • błędy ortograficzne dyskwalifikują pracę.

8. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły 9 listopada 2018 r.

9. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród oraz terminie i miejscu ich wręczenia telefonicznie.

10. Koordynatorzy konkursu:

Ewa Baran            kontakt:  tel. 602 116 626, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grażyna Rakuś     kontakt:  tel. 508 198 929, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.