Pierwsze zadanie wykonane!

Opublikowano: środa, 20, październik 2021

zkmdt 1

W roku szkolnym 2021/2022 klasy II i III przystąpiły do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Z kulturą mi do twarzy”. Uczniowie będą pracowali z zakresie 4 modułów:

1. W KRAINIE MUZ
  2. TU JEST MOJE MIEJSCE
  3. KOCHAM, LUBIĘ, SZNUJĘ
  4. KULTURY ŚWIATA

Spośród nich wykonają 20 zadań. Udział w projekcie ma na celu wprowadzenie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób; ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

W dniu 5.10.2021 r. zrealizowane zostało pierwsze zadanie ,,Sałatka grecka” – zajęcia kulinarne. Uczniowie klas II i III poznali podstawowe informacje na temat Grecji, a następnie przystąpili do warsztatów kulinarnych podczas, których przygotowali w grupach sałatki greckie.

Zajęcia tego typu bardzo podobały się uczniom i z utęsknieniem czekają na kolejne zadania…

zkmdt 1