Przez Roztocze do Patrona

Opublikowano: środa, 03, listopad 2021

szkola pamieta2

6 października 2021 roku ja i moja młodsza koleżanka Iza wraz z panią dyrektor i przewodniczącym Rady Rodziców udaliśmy się do Dzierążni na grób patrona szkoły - Franciszka Lebiedy. Zanim jednak dojechaliśmy na miejsce w Hucie Dzierążyńskiej weszliśmy na przydrożną wieżę widokową, z której widać było piękny krajobraz lasów i pól uprawnych Roztocza. Po dotarciu na cmentarz w Dzierążni uporządkowaliśmy nagrobek, złożyliśmy wieniec i zapaliliśmy znicze. W drodze powrotnej, zbaczając z trasy, pojechaliśmy zwiedzić okolice domu rodzinnego patrona. Wracając przez miejscowość Huta Dzierążyńska zatrzymaliśmy się przy znajdującym się tam pomniku upamiętniającym poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców wsi. Dalsza droga upłynęła nam w miłej atmosferze. Do szkoły dotarliśmy bezpiecznie, za co dziękujemy panu przewodniczącemu.

Ola Chanaj

szkola pamieta3