Opublikowano: środa, 17, listopad 2021

postacizbajek2

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia nasze dzieci z klas 0-3 wcieliły się w postaci ze swoich ulubionych bajek, a nasza szkoła w bajkową krainę.

Tego dnia dzieci nie mogły się nudzić. Atrakcje, które przygotowały dla nich wychowawczynie zapewniły dzieciom wiele radości i wzbogaciły ich wiedzę na temat ich ulubionych bohaterów. Uczniowie prezentowali swoje stroje oraz określali w jaką postać bajkową wcielili się. Podczas rozwiązywania zagadek przenosili się do bajek m.in. Śpiącej Królewny, Kubusia Puchatka, Krainy Lodu i wielu innych. Dzieci uczestniczyły w bajkowych zabawach, wcielały się w rolę Kopciuszka i Kubusia Puchatka. Rozwiązywały liczne zagadki: interaktywne, muzyczne, słowne. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Medal Przyjaciela Postaci z Bajek.

Działania te przyniosły wiele korzyści: rozbudzały wyobraźnię, kształtowały kreatywność, uczyły współpracy w zespole. Dodatkowo były wspaniałą okazją do integracji uczniów z młodszych klas naszej szkoły. Zajęcia te bardzo spodobały się uczniom i na długo pozostaną w ich pamięci.

postacizbajek1