Filmowe popołudnie w szkole

Opublikowano: poniedziałek, 12, grudzień 2022

ned madame

Jesienna aura to dobry czas, by obejrzeć dobry film. Szkolne Koło Wolontariatu wykorzystując okazję zorganizowało filmowe popołudnie w szkole oraz kawiarenkę charytatywną. Klasy IV-V oglądały „Kroniki świąteczne”, natomiast klasy VI- VIII „ Nędzarz i madame’’.

„ Nędzarz i madame”to epicka opowieść o duchowej drodze Adama Chmielewskiego powstańca styczniowego i artysty, który w poszukiwaniu wolności i szczęścia poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie. Skazany na śmierć ucieka z carskiej niewoli ukryty w trumnie, a w chwilach największej sławy porzuca salony sztuki, aby „umrzeć dla świata’’. Dramatycznych losów bohatera dopełnia wydalanie z zakonu jezuitów i izolacja w zakładzie dla umysłowo chorych. Jednak i tam, jego niespokojny duch odradza się na nowo, aby powstać jak feniks z popiołów. Tak umiera Adam Chmielowski, a rodzi się brat Albert.

Uczniom podobała się historia ojca wolontariatu brata Alberta, dochód z kawiarenki zostanie przekazany na cele charytatywne.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcje.