Powstanie i pierwsza wyprawa Szkolnego Koła PCK

Opublikowano: czwartek, 02, luty 2023

Nawiązując do działalności naszego Patrona Franciszka Lebiedy, który propagował ideę Polskiego Czerwonego Krzyża w październiku powstało szkolne koło PCK .
Naszą działalność zainaugurował wyjazd integrujący uczniów ze sobą, a także z osobami z Fundacji Nieprzetartego Szlaku z Lublina, z młodzieżą z innych środowisk, i z uchodźcami z Ukrainy. W czasie wyjazdu świętowaliśmy dzień zdrowia psychicznego bawiąc się i ucząc - odpoczywając czynnie.

Centrum Folkloru Polskiego "Karolin" w Otrębusach koło Warszawy, siedziba Zespołu „Mazowsze” przywitało nas klimatem, który jest właściwy naszej polskiej tradycji. Głównym punktem programu naszego wyjazdu był spektakl "Fantazja Polska- polskie tańce narodowe" w wykonaniu zespołu "Mazowsze" oraz warsztaty tańca ludowego i warsztaty tkackie. Obserwowaliśmy nie tylko kunszt, ale i pracę ludzi związanych z szeroko pojętą kulturą, a w szczególności z teatrem. Piękna pogoda umożliwiła nam spacer i relaks w parku zespołu pałacowo- parkowego centrum "Karolin".

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Zobaczyliśmy tam ogromną i wieloletnią pasję właścicieli, którzy przez lata gromadzili eksponaty (w większości auta). „Skarby” tego muzeum nie tylko służą zwiedzającym, lecz także są wypożyczane na plany filmów i innych produkcji historycznych.
Wrażenia z tej niesamowitej wycieczki pozostaną na długo w naszej pamięci.