1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: czwartek, 14, marzec 2024

W tym dniu nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Tropem Wilczym”, która zakłada organizację biegu na dystansie 1963 m. Jest to symboliczne nawiązanie do 1963 roku, kiedy zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od krótkiego spotkania w świetlicy, gdzie uczniowie obejrzeli animację na temat bohaterów antykomunistycznego podziemia, poznali ich sylwetki oraz motywy postępowania. Następnie wzięliśmy flagi, portrety żołnierzy niezłomnych  i przy dźwiękach patriotycznej muzyki wyruszyliśmy w drogę. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów większość dystansu pokonaliśmy marszem. Bieg odbył się na jednym z odcinków wyznaczonej trasy. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV – VIII, a zwycięzcami biegu zostali: Mirosław Lech, Bartłomiej Boguń i Marcel Bryk.